MMo | Vilnius

Category
Projektai

MMo Vilnius

MO muziejaus koncepcija reikalavo, kad pirmojo aukšto vestibiulyje esančios suvenyrų parduotuvės baldas, kavinės baro uždanga ir suolai kavinėje turėtų betonines dalis, nes kitos medžiagos čia nebūtų tikusios.

Betoninės muziejaus baldų dalys buvo pagamintos iš stiklo pluoštu stiprinto betono (angl.„Glass fiber reinforced concrete“ (GFRC)). Pagrindinis skirtumas tarp šio ir standartinio betono yra tas, kad gaminant GFRC betoną naudojamas stiklo pluoštas, o ne standartinė armatūra. Dėl papildomų priedų, tokių, kaip kvarco dulkės, polimerai ir kita, GFRC betonas tampa tvirtesniu nei statybinis. Visa tai leidžia pagaminti gerokai plonesnį, tuo pačiu lengvesnį, bet labai tvirtą betoną. Pavyzdžiui, visos suvenyrų parduotuvės betono plokštės (durelės, stalčių fasadai, stalviršiai) yra pagaminti iš 19 mm storio betono plokščių. Tai atrodo išties įspūdingai, žinant, kad stalviršio, kuris yra lygiagretainio formos, o ilgosios įstrižainės ilgis yra 357 cm.

Architekto Danielio Libeskindo architektūrinė koncepcija yra labai specifinė: baldai turėjo turėti tam tikrus kampus ir formas. Todėl pagaminti jų, ypač suvenyrų parduotuvės baldo, betonines dalis, juolab suvesti kampus iš betono buvo sudėtinga.

MO muziejui pagaminti baldai buvo nestandartiniai, todėl teko ieškoti kitokių sprendimų. Ypač sudėtinga buvo sugalvoti, kaip pagaminti suvenyrų parduotuvės baldą, nes jis yra ne stačiakampis, o lygiagretainio formos. Taip pat reikėjo rasti sprendimą, kaip padaryti, kad iš betono pagaminti stalčių bei durelių fasadai, darinėtųsi.

 

 

Patiko? Susisiekite su mumis